E-Ticaret, Kurumsal Kimlik, Linux, Özel Yazılım, SEO, Sosyyal Medya, Teknik Bilgiler, Web Tasarım, Wordpress

Müşteri memnuniyeti

Müşteri memnuniyeti şirketinizin bugünü ve geleceği için en önemli unsurlardan biri olarak sunduğunuz tüm hizmet ya da ürün kalitesi kadar değerlidir.

Her gün özel bir ürün sattıkları ya da pazardaki en büyük oyuncu olduğu için müşterisine saygı gösterme gereği duymayan çok sayıda şirketle karşılaşıyoruz. Bu şirketler genellikle günün sonunda önemli müşterilerini kaybediyor. Diğer taraftan müşterisine nasıl davranması gerektiğinin farkında olmayanlar doğru adımı atmadığı için kaybeden olmaya mahkum oluyor.

Özellikle ikinci kategoriye dahil olan şirketlerin, müşteri memnuniyeti sağlayacak bazı etkili müşteri hizmetleri tekniklerini öğrenmesinde fayda var.

Müşterilerinizle iletişim kurun.

Müşteriler karşılarında onları anlayan, kendileriyle aynı dili konuşan iş ortakları görmek istiyor. Sunduğunuz hizmet şahane olsa bile çok soğuk davrandığınız zaman bir şeyler hep eksik kalacaktır. Müşteri memnuniyeti için onları gerçekten önemsediğinizi hissettirmeniz gerekiyor.

Bunu sağlamanın en basit yollarından biri de sosyal medya kullanımıdır. Günümüzde çok sayıda şirket, müşterileriyle iletişim kurmak için formal ya da informal bir dille sosyal meyda paylaşımları yapıyor. Müşterileriyle bu sayede kolayca etkileşime girmeyi başarıyorlar. Sonuçta da hem mevcut müşterileriyle daha yakın bir iletişim kuruyor hem de potansiyel müşterinin ilgisini çekmeyi başarıyorlar.

Kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturun.

Müşterilerin çoğu, günümüzde alışveriş yapmadan önce online araştırma yapıyor. Web siteniz bu aşamada büyük bir avantaj sağlayabilir. Kullanıcı dostu bir web sitesi, potansiyel müşterilerinizin istedikleri bilgilere ulaşmasını kolaylaştırarak tercih edilmenizi sağlar.

Web sitenizde en fazla dikkat etmeniz gereken bilgilerden biri de hakkınızda daha fazla bilgi edinmek isteyen potansiyel müşteriler için iletişim bilgilerinizin ulaşılabilir olmasıdır. Nihayetinde web siteniz, insanlara sizi anlatmanın ve sizinle kolayca iletişime geçmelerini sağlamanın en kolay yoludur.

İşte Bizimle Çalışmak İçin Daha Ne Bekliyorsun ETİCOXS her Alanda Yanınınızda…

Author


Avatar